Лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів (ендодонтія)

 

Лікування кореневих каналів (ендодонтія) включає: видалення пульпи, очистку кореневих каналів від бактерій, формування каналів, пломбування каналів. Усередині зуба під твердими тканинами (емаль, дентин) розташована так звана порожнину зуба. У цій порожнині знаходиться пульпа – система кровоносних, лімфатичних судин і нервових волокон. Ця система забезпечує харчування зуба.

Чому відбувається захворювання і руйнування пульпи?

У тому випадку, коли інфекція проникає в цю порожнину, пульпа запалюється і виникає пульпіт.Найчастіше таке запалення дає сильні болі, так як нервова система некротизируется, простіше кажучи, «вмирає».

Головні причини:

  • проникнення бактерій з глибокої каріозної порожнини,
  • травматичне пошкодження зуба,
  • захворювання ясен (хвороби пародонту),
  • раніше погано проліковані канали.

Лікар дуже добре розуміє, що найбільш ефективні результати лікування досягаються в тому випадку, якщо усунути або хоча б знизити вплив причин розвитку захворювання.Буває і коли процес запалення проходить абсолютно безсимптомно і інфекція поширюється далі в так звані «навколишні зуб тканини».Цей патологічний процес носить назву періодонтиту, який рано чи пізно дасть про себе знати досить гострими симптомами. Процес може супроводжуватися болями, що посилюютьсяпри накусиваніі на зуб, появою набряку, підвищенням температури тіла. У деяких випадках періодонтит викликає лише невеликий дискомфорт в області такого зуба.

Буває, пацієнти відзначають зміну кольору коронки або періодична поява свища з гнійним виділенням на яснах. Прогноз в цьому випадку різко погіршується, і без своєчасного правильного лікування такої зуб, швидше за все, доведеться видаляти.

Які лікувальні процедури виконуються при ендодонтичного лікування?

Своєчасне лікування кореневих каналів дозволяє врятувати зуб. Сучасне лікування кореневих каналів сильно відрізняється від лікування в минулому.Сьогодні цей складний процес включає:

  • очистку кореневих каналів ручними і машинними інструментами, здатними обробити навіть найвужчий або викривлений канал;
  • промивання каналів спеціальними антисептичними засобами, проникаючими в усю систему кореневих каналів (тільки так ми можемо знищити мікроорганізми і обробити невидимі оком бічні канальці) і при необхідності проводимо тимчасове пломбування кореневих каналів спеціальними препаратами з метою посилення протизапальної дії;

 

Які матеріали ми використовуємо при лікуванні каналів?

При заповненні (пломбування) кореневих каналів нами використовуються найсучасніші матеріали: холодна латеральна конденсація гуттаперчей, пломбування розігрітій гутаперчею за методом Термафіл і методом розігрітій рідкої гутаперчі.

Ці матеріали: біосумісні з тканинами порожнини рота; щільно заповнюють канали та їх бічні відгалуження, що забезпечує їх герметизацію і запобігає запальним процесам; з часом не розсмоктуються і не дають усадки, що забезпечує надійний ефект лікування.